Urban Cult
Cool&fun
marketing

Zagrebački advent ispred HNK i program na pozornici Trg bana Jelačića

Uz početak Adventa u Zagrebu otvoreno i premijerno izdanje KUL ADVENTA ispred Hrvatskog narodnog kazališta!
Svečanim paljenjem prve adventske svijeće na vijencu oko Manduševca na Trgu bana Jelačića, započeo je iščekivani „Advent u Zagrebu“, u sklopu kojega se do 7. siječnja 2018. samo središte grada Zagreba pretvara u pravu božićnu bajku. Uz već popularne adventske sadržaje i lokacije, Zagreb je bogatiji za još jednu istinsku adventsku atrakciju - KUL ADVENT, koji će se do 23. prosinca, održavati ispred Hrvatskog narodnog kazališta, a sve pod motom „I kultura je Kul“

KUL ADVENT u središte adventskih zbivanja stavlja umjetnički izričaj, onaj glazbeni, ali i likovni, a s lokacije ispred i oko Hrvatskog narodnog kazališta, tijekom trajanja premijernog izdanja ove nove manifestacije, smjenjivat će se zvuci klasičnih, jazz i soul skladbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe zborova, dječjih zborova i vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom. 

Inače, ideja da se samo Hrvatsko narodno kazalište zajedno s prostorom oko kazališta ove godine stavi u svrhu promicanja visoke kulture, kulturnih djelatnosti i umjetnika, a sve u skladu s duhom Božića i adventskog razdoblja, inicijativa je koju je pokrenuo Grad Zagreb, zajedno s Kulturnim centrom Travno, te u suradnji sa svim zagrebačkim centrima kulture

Uz naglasak na glazbenu, scensku, likovnu i primijenjene umjetnosti te promociju, ovom se manifestacijom želi naglasiti i značaj umjetnika kao aktivnih dionika hrvatskog društva. Tako će, uz bogat program, u prigodnim adventskim kućicama oko ali i unutar HNK i mladi umjetnici  imati priliku predstavljati svoja umjetnička djela, a posjetitelji će po povoljnim cijenama moći kupiti umjetnička djela kao prigodan  dar povodom Božića i Nove godine. 


Cjelokupnu ponudu KUL ADVENTA zaokružuje posebna gastronomska ponuda, s naglaskom na kulinarske delicije i specifičnosti kulinarske tradicije iz raznih dijelova Hrvatske. 

PROGRAM HNK: 
Program svakoga dana  počinje u 18:00 sati 

5.12., utorak Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE Glazbena škola Bonar JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj 

6.12., srijeda Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj 

7.12., četvrtak JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet) Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS 

8.12., petak Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY KLASIKA - Trio Mistique 

9.12., subota ZBOROVI - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli: Mješoviti pjevački zbor „I. Kukuljević Sakcinski“, KUD Širine, Novo virje, Mješoviti pjevački zbor „Ronjgi“, Komorni pevski zbor „Vita“, Lendava, Slovenija, Udruga ruskog govornog područja u Međimurju „Kalinka“, Vokalni sastav Groovy Acappella, Gospel zbor Sunce, Zagreb, Pjevački zbor „Đuro Prejac“, Desinić, HOKUD Sloboda, Mješoviti pjevački zbor KUD-a Pojatno 

10.12., nedjelja JAZZ - Ivana Galić Trio Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND 

11.12., ponedjeljak JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS 

12.12., utorak Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj 

13.12., srijeda Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj 

14.12., četvrtak Studenti Lidije Horvat Dunjko JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet) Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS 

15.12., petak Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND Dobre Vibre 

16.12., subota Humanitarni koncert u sklopu akcije DJECA za DJECU zbor OŠ Malešnica, zbor Ljubljanica, zbor dječjeg vrtića, dječji zbor Kikići i genijalci, dječji zbor Zorica, Karlovac, dječji zbor vrtića Granešina KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet + plesači animatori 2 para)   

17.12., nedjelja Glazbena škola Sesvete Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY 

18.12., ponedjeljak JAZZ - Gelato Sisters Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS 

19.12., utorak Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj 

20.12., srijeda Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj 

21.12., četvrtak JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet) Božić 21. stoljeća LOVRO MATOŠEVIĆ&TOMISLAV PARMAĆ: 

22.12., petak JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND 

23.12., subota JAZZ - Oridano Gipsy KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet i plesači animatori)      


ADVENT NA TRGU BANA JELAČIĆA – glavna pozornica 
Bogat program u sklopu adventa održat će se i  ove će se godine  na Trgu bana  Josipa Jelačića.  Na glavnoj pozornici, predstaviti  će se mnogi izvođači popularne i zabavne glazbe, renomirana kulturno umjetnička društva i mnogi amaterski zborovi. Sve izvedbe  i programske aktivnosti bit će besplatne za posjetitelje. 

  PROGRAM - Trg Bana Josipa Jelačića 
 3.12.2017 - nedjelja  
·     10.30 – Finalisti Međunarodnog dječjeg festivala “Čarobna frula”  
·     18.30 – Festival Demo bendova “Imagine Croatia” 

 4.12.2017 - ponedjeljak 
 ·     18.30 – Koncert pobjednika  “Imagine Croatia” 

 5.12.2017 - utorak 
·     18.00 – KUD “Žumberčani” 
 ·     18.30 – MPZ “Prečko 50+” 
 ·     18.45 – VS “Zrele Višnje” 
 ·     19.00 – Zbor “Mjuze” 
 ·     19.30 – KUD ”Nikola Tesla” 
 ·     20.00 – Puhački orkestar  “ZET” 

 6.12.2017 - srijeda 
 ·     17.30 –KUD “Oporovec” 
 ·     18.00 – KUD “Prigorski zdenec” 
 ·     18.30 – Dječji zbor “Pahuljice” 
 ·     19.00 – Dječji zbor “Zagrepčanke I dečki” 
 ·     19.30 – Dječji zbor “Bajka” ·     

20.00 – Bez kompromisa 
 7.12.2017 - četvrtak 
 ·     18.00 – KUD “Kustošija” 
 ·     18.30 – KUD “Bukovac” 
 ·     19.00 – Ženski vokalni sastav “Rezonanca”  
·     19.30 – Dječji zbor “Kikići I Genijalci” 
 ·     20.00 – ZFA “Dr. Ivan Ivančan 

 8.12.2017 - petak 
 ·     17.30 – Zbor mladih “Aeternitas” 
 ·     18.00 – HKUD HZ  “Matija Gubec” 
 ·     18.30 – HKUD “Prigorec Markuševec” 
 ·     19.00 – Klapa “Prvi komin Snježanin” 
 ·     20.00 – Gospodari tambura 

 9.12.2017 - subota 
 ·     11.00 – Dječji zbor “Mali Sesvećani” 
 ·     11.30 – Dječji zbor “Zagrebački anđeli” 
 ·     12.00 – Dječji zbor “Minicantati” iz Labina I Vokalna skupina “XL” iz Labina 
·     12.30 – KUD “Sijač Lučko” 
 ·     13.00 – KUD “Preslica”             
– HKU “Kolo”, Subotica             
– KUD “Bilje”   
 ·     18.00 – KUD “Šumari”, Vinkovci  
·     18.30 – Tamburaški sastav “Zelenjaki” , Gerištof  
·     19.00 – Plesni program “Plesnog centra Zagreb” by Nicolas Quesnoit  
·     20.00 – Jazz orkestar Hrvatskih oružanih snaga 

 10.12.2017 - nedjelja 
 ·     11.00 – Dječji zbor “Samoborček” 
·     11.30 – Predstavljanje osnovnih škola Grada Zagreba   
·     18.00 – KUD “Frankopan – Remete” 
 ·     18.30 – KUD “Valentinovo” 
 ·     19.00 – Dječji zbor “Slavuji” 
 ·     19.30 – Dječji zbor “Scarlettine” 
 ·     20.00 – VIS “Riječ Života” 

 11.12.2017 - ponedjeljak 
 ·     18.30 – Proglašenje sportaša Zagreba za 2017. 

 12.12.2017 - utorak 
 ·     18.30 – KUD “Mladost” 
 ·     19.00 – KPD “Sveta Klara” 
 ·     19.30 – Mješoviti zbor “Ivan Kukuljević Sakcinski” 
 ·     20.00 – HGGD “Sloga” 
 ·     20.30 – Atomic dance factory 

 13.12.2017 - srijeda 
 ·     18.00 – HKPD “Bosiljak”, Čučerje 
 ·     18.30 – KUD “Kašina” 
 ·     19.00 – Zbor “Hrvatske ružice” 
 ·     19.30 – Zbor “Čežnja” 
 ·     20.00 – Zagrebačke mažoretkinje i gosti 

 14.12.2017 - četvrtak 
 ·     18.00 – FA “Vrapčanci” 
 ·     18.30 – KUD “Stenjevec” 
 ·     19.00 – Skelly Dancers – tradicionalni Irski plesovi  
·     19.30 – Mješoviti zbor Sv.Barbare “Panis Angelicus” 
·     20.00 – Atomic dance factory 

 15.12.2017 - petak 
 ·     18.00 – FA “Sesvetska sela” 
 ·     18.30 – FIS “Remete” 
 ·     19.00 – Dječji zbor “Bachovine”  
·     19.30 – Celtic fantasy – tradicionalni i moderni Irski step 
 ·     19.45 – VA “Goranke” 
 ·     20.00 – Grupa “Gabula” 

 16.12.2017 - subota 
 ·     11.00 – Dječji zbor “Klinci s Ribnjaka”  
·     11.30 – Dječji zbor “Čarobna frula i Vrapčići” 
 ·     12.00 – KUD “Sesvete” 
 ·     12.30 – KUD “Sveta Ana”, Odranski Obrež   
 ·     18.00 – KUD “Klas”, Podsused 
 ·     18.15 – KUD “Nevijana”, Neviđani 
 ·     18.30 – KUD “Croatia” 
 ·     19.00 – Dječji zbor “Vivaldine” 
 ·     19.30 – Zbor “Cantus ante omnia” 
 ·     20.00 – Zbor mladih “Credo” 

 17.12.2017 - nedjelja 
 ·     11.00 – Predstavljanje dječjih vrtića Grada Zagreba   
·     18.00 – HKUD “Željezničar” 
 ·     18.30 – HSPD “Sljeme” , Šestine  
 ·     19.00 – Zbor “SKAC” 
 ·     19.30 – KUD “Petar Preradović i ” ŽVS “Đurđevčice” 
·     20.00 – FA “Zagreb – Markovac” 

 18.12.2017 - ponedjeljak 

 ·     18.00 – ZUK “Korana” 
 ·     18.30 – FS “Kolo” 
 ·     19.00 – HKOUD “Sloboda” 
 ·     19.30 – Zbor “Hrvatica” 
 ·     20.00 – Kvintet “Jazz me do” 
 ·     20.30 – Atomic dance factory 

 19.12.2017 - utorak  
·     20.00 – Humanitarni koncert  “Želim život” , Ana Rukavina 

 20.12.2017 - srijeda 
 ·     18.00 – KUD “Ruža Prigorja” 
 ·     18.30 – KUD “Resnik” 
 ·     19.00 – MPZ “Baščina Društva prijatelja glagoljice”  
·     19.30 – Gospel zbor “Sunce” 
 ·     20.00 – ŽPZ“Danica” 
 ·     20.30 – Atomic dance factory 

 21.12.2017 - četvrtak 
 ·     18.00 – Večer srednjih škola Grada Zagreba 

 22.12.2017 - petak 
 ·     18.00 – PZK “Derventsko kolo” 
 ·     18.30 – KUD “Vedar osmijeh” 
 ·     19.00 – Zbor mladih “Anima una” 
 ·     19.30 – KUD “Ina” 
 ·     20.00 – Atomic dance factory 
·     20.30 – Predbožična viteška bajka – Red Čuvara Grada Zagreba  

23.12.2017 - subota 
 ·     11.00 – Dječji zbor “Zagrepčanke I dečki” 
 ·     11.30 – Dječji zbor “Medenjaci” 
 ·     12.00 – PD “Novi Zagreb” 
 ·     12.15 – LIS “Plješevica” 
 ·     12.40 – KUD “Dubrava” 
 ·     13.00 – KUD “Prepuštovec”   
 ·     18.00 – Dječji zbor “Pahuljice” 
 ·     18.30 – Adventski zborski Podij CEKATE-a 
 ·     19.00 – VA “Vatroslav Lisinski” 
 ·     19.30 – Zbor mladih “Lilium” 
 ·     20.00 – Koncert “Rock akademije”


Foto: PR
(M.K.)
5. 12. 2017. 
Marketing
marketing
Tražiš Posao?
Ponuda
Poslova!

jooble