Urban Cult
Film
marketing

25 dokumentaraca na 8. LFF-u

I ove godine Liburnia film festival – Festival hrvatskog dokumentarnog filma donosi niz odličnih domaćih dokumentarnih filmova.
Od četvrtka do nedjelje, 26. – 29. kolovoza, na otvorenoj pozornici u lučici u Ičićima, bit će prikazano 25 dokumentarnih filmova nastalih u proteklih godinu dana.
 
Između gotovo 60 pristiglih filmova Oliver Sertić izabrao je 13 najboljih. Uz filmove koji se natječu za nagradu publike i nagradu stručnog žirija kojeg čine novinarka Vedrana Simičević i filmski redatelji Nebojša Slijepčević i Aleš Suk, u nedjelju, posljednjeg dana festivala, bit će prikazano još 12 dokumentaraca.
 
Nastavlja se praksa prikazivanja dokumentarnih filmova autora iz Primorsko-goranske i Istarske županije u okviru posebnog, regionalnog programa LFF-a, a LFF-u u goste ponovno dolazi Revija amaterskog filma s izborom dokumentarnih filmova dok će se Restart predstaviti s dva dokumentarna filma. Sve to u nedjelju, posljednjeg dana festivala kada će biti proglašeni i pobjednici ovogodišnjeg festivala.
 
Kao što je uobičajeno, u petak i subotu, nakon projekcija slijedi glazbeni program uz grupe Gadjo Manouche iz Zagreba i Marinada iz Rijeke.
 
Projekcije filmova započinju točno u 20 sati i 30 minuta uz slobodan ulaz.
 
Za trajanja Festivala Filmaktiv iz Rijeke i Restart iz Zagreba održat će radionicu iz dokumentarnog filma i video aktivizma.
 
13 najboljih recentnih domaćih dokumenataraca, odličan regionalni i gostujući program te dobro poznata festivalska atmosfera i dalje su glavni razlozi za dolazak na Liburnia film festival a sve ostale informacije o festivalu dostupne su na http://www.liburniafilmfestival.com/.
Program:
 
ČETVRTAK / 26.08.
 
Svečano otvorenje festivala
 
20:30
ČE SEM SEM, MA BELOGA TOVARA NE ZOVEM MORO, Zoran Krema, Multimedijalni centar Rijeka, 32’
TDZ – ZA USPOMENU I DUGO SJEĆANJE, Igor Bezinović, Factum 30’
LITTLE MISS ROMA, Vesna Čudić, Nukleus film, 40’
 
22:30
ZNAK NA KAJINU, Tihana Kopsa, Ljiljana Šišmanović, MaXima film, 70’
BASTARDI UTOPIJE, Maple Razsa, Pacho Velez, EnMasseFilms, Film Study Center, Harvard University, 56’
 
PETAK / 27.08.
 
20:30
BOŽE ČUVAJ LE ZBOR, Dalija Pintarić, Lora Šuljić, NGO studio i Le Zbor, 25’
MIMARA REVISITED, Danko Volarić, Factum, 29’
TJESKOBA, Damir Čučić, HTV, 53’
 
22:30
MILA TRAŽI SENIDU, Robert Zuber, MaXima film, Pro.ba, Baš Čelik, Emotionfilm, Propeler film, HRT, 83’
 
00:01
Gadjo Manouche (Zagreb)
 
SUBOTA / 28.08.
 
20:30
REDOVNIK, Davor Kanjir, Akademija dramske umjetnosti, 23’
POŠTAR S NASLOVNE STRANE, Tomislav Mršić, Tomislav Topić, MaXima Film, 30’
CIKLUSI, Vladimir Gojun, Nukleus film, 52’
 
22:30
ASTRALIS – INSTITUCIJA, Igor Neljak, Kultura Futura, 81’
 
00:01
Marinada (Rijeka)
 
NEDJELJA / 29.08.
 
20:30
Regionalni program
ŠETAJUĆI ULICAMA MOGA GRADA, Marko Jovanović, 6’
ČOVJEK KOJI PRAVI ZVONA, Davor Vučetić, Marin Aničić, Selected Studios, 5'
4 DEATHS OF PUNK, Raul Jereb, Filamktiv, 20'
MOJA TRAMUNTANA, Željko Zorica, Studio Artless, 20’
SAŠA, Vanja Zaimović, 40’
NEPAL REALITY, Egon Raspor, Bald guy production, 21’
KAKVA SI S PARAMA?, Rasim Karalić, VIS Videostudio Delnice, 18'
 
23:00
Proglašenje pobjednika
 
23:30
LFF-u u gostima
 
Restart
SUSRET, Igor Bezinović, 25’
BOJAN, Đuro Gavran, 13’
 
9. REVIJA AMATERSKOG FILMA – izbor dokumentarnih filmova
JABUČNE MIGRACIJE, M. Solarević, M. Kuljiš, S.Urem, D. Ruljančić, T. Predovan, M. Vuković, M. Križić, N. Vigan, S. Lunaček, K. Žakelj / Krško, Slo / 10'12''
PATRIOT, Tomaž Pavkovič / Krško, Slo / 5'
NISAM GLED’O NI JEDAN FILM, Stjepan Milevčić, Lovro Meštrić / Zagreb, Hr / 15'50''
Marketing
marketing
Tražiš Posao?
Ponuda
Poslova!

jooble